Je tu jaro!

Je tu jaro!

I když to zatím venku tak úplně nevypadá, dnes je první jarní den. Astronomicky nastalo dnes dopoledne v 10:37 hodin. Přivítejme ho!

Šedé, těžké mraky protrhly ponurý závoj, ustoupily vítěznému dárci života – slunci. Hřejivé paprsky se kvapem rozběhly po kraji, probudily spící přírodu k životu. Vrcholy hor, zahalené do bílého zimního hávu pokryly sluneční paprsky jakbysmet. V přírodě se právě odehrává nejtajuplnější děj! Luka i stráně se zalijí jasnou zelení, v níž začne rozkvétat tisíce jarních květů.

V tomto čase, kdy naši předci házeli Moranu do potoků a řek, pučí jeden z prvních poslů jara, sličná vrba jíva se svými stříbrnými kočičkami. Dalšími posly jara jsou nám všem známé sněženky, krokus, bledule. Za nimi spěchá podléška, sasanka, fialka. Není laskavější, upřímnější a starostlivější matky nad přírodu, která je tak štědrá ke všem svým dětem. Jak se příroda stará o to, aby život nezahynul, poznáme nejlépe v této předjarní a jarní době. Spatříme- li na zamrzlé půdě časném předjaří rostlinu, proběhne nám hlavou otázka, jak a z čeho může rostlina žít, když je půda zamrzlá? Je to ona laskavá péče matky přírody.

Je tu jaro, tak pojďme ven, zažeňme všechny úzkosti této náročné doby a prostě jen buďme sami v sobě a zároveň se svými blízkými. Užívejme si předjaří tak, jak to uměli naši předci.

Detox a očista těla, se na jaře probírá leckde každý rok. Ale co naše obydlí? Udělejme i jim jarní očistu a provoňme si svá obydlí. Jarní energie nám pomůže vymést kouty, kam se nám dlouho nechtělo. Zbavme se starého a nepotřebného harampádí a dalších věcí. Své příbytky můžeme na závěr snadno pročistit i energeticky tak, jak to dělávali již naši předci. Stačí k tomu pár uhlíků a nasušených bylinek, nebo vykuřovadel. Nejraději mám pro tento účel, všem dobře známou šalvěj. Intenzivní očistu vám může nabídnout i bazalka posvátná (Tulsi). Má zemitou, lehce dřevitou vůni s vynikajícími ochrannými účinky. Pomáhá proti veškerým negacím, někteří tvrdí, že výborně funguje i proti elektrosmogu. Krásně pročistí vzduch. Navíc je i velmi lahodná v čaji. Působí velmi rychle proti stresu, úzkostem a chrání dokonce i dýchací orgány.

Variant na jarní očistu je opravdu mnoho. Stačí použít fantazii, kreativitu. A hlavně, co je nejdůležitější – užít si to! Uvidíte, jak tyto tradiční jarní činnosti prospějí jak tělu, tak vaší psychice. Protože stejně tak, jak se říká – stejně tak jak nahoře, tak i dole, platí i – jak uvnitř, tak navenek.

Přeji všem krásné a klidné jaro!

S láskou

Lenka Tichá Hromnička

Napsat komentář