Léčivá síla vodního živlu a starobylé očistné i ochranné rituály
eStudanky

Léčivá síla vodního živlu a starobylé očistné i ochranné rituály

Když se zamyslíme nad názvem tohoto živlu „Voda“ co nás první napadne? Voda je vodivá ve smyslu energetické paměti. To znamená, že přijímá informace z prostoru. Je snadno ovlivnitelná myšlenkami, emocemi. Voda ovládá intuici i podvědomí. Není náhodou, že voda obvykle pramení v temnějších místech lesa, ve stínech stromů. Víme, že když vodu dlouho necháme na slunci, kazí se. Slunce je přímý ohnivý protiklad vody. Živel vody je tedy chladný a vlhký a ovládá intuici. Voda je život a proto dokáže očistit naše těla, emoce i životy. Naši předci věřili tomu, že voda umí velice dobře ochránit i eliminovat negativní energii i zlé síly.

Pokud chceme mít běžně dostupnou vodu opravdu čistou, existují dvě fáze, jak na to. První je fáze vyčištění a druhá harmonizace. Existují vířivé technologie, které se dají montovat na kohoutky, nebo lze zakoupit i různé karafy, které působí na vodu. Voda též reaguje na zvuky, jak se o tom můžeme sami přesvědčit.

Médium vody a jak zesílit intuitivní vnímání pomocí vody

Vstupte do mělké, nejlépe pomalu tekoucí říčky. Poblíž nějakého stromu nebo keře zahrabejte do říčního dna minci a opatrně utrhněte ze stromu tři listy. Poděkujte mu za jeho oběť. Nyní podržte listy mezi dlaněmi. Představujte si sami sebe jako člověka obdařeného nadsmyslovými schopnostmi, který si může svou jasnozřivou schopnost kdykoliv přivolat. Představujte si, jaké je to mít psychickou sílu. Při vizualizaci vtlačujte do listů svou osobní sílu. Poté položte jeden list na hladinu vody. Řekněte tato nebo podobná slova :

Liste na hladině, liste zelený,

pomoz mi vidět neviditelné.

Jakmile odpluje první list, pusťte po vodě druhý list a pak třetí, vždy se stejnými slovy.

Listy pomalu uvolňují do vody energii, kterou jste jim předali. Tato energie se mísí se silou vody. Vaše potřeba se nyní může manifestovat.

Nezapomeňte vždy vodě poděkovat.

Ochranné vodní kouzlo

Pokud nežijeme ve velkoměstě, příliš často magickou ochranu nepotřebujeme. Přesto může přijít chvíle, kdy je to nutné. Tento vzrušující rituál probudí v tom, kdo ho provádí, ochranné energie.

Pro tento rituál budeme potřebovat čtyři černé, nejlépe kónické svíčky, misku s vodou, sůl a papírovou tašku. Pokud nenajdete černé svíčky, postačí i bílé.

Nyní k samotnému rituálu. Misku s vodou, malou nádobku se solí ( stačí pár špetek) a svíčky položte na své magické místo. Připravte si též krabičku sirek a papírovou tašku.

Sedněte si nebo se postavte před připravené potřeby. Zavřete oči a vizualizujte si kolem sebe ochrannou pevnost. Pokud máte pocit, že potřebujete vidět nějakou vyšší bytost či nějaké éterické stvoření, které vás bude chránit, představte si jej. Pokud chcete, můžete si představit sami sebe s plamenným mečem, jak zaháníte všechny útočníky. Kolem vás mohou kroužit například i divoké Amazonky nebo indiánští bojovníci. Ve fantazii se meze nekladou. Vaše vizualizace by měla ale být jasná a výstižná. Musíte vidět, že jste chráněni, musíte vědět, že jste chráněni. Škrtněte zápalkou a zapalte jednu černou svíčku. Položte ji blízko sebe a řekněte :

Nejsi nic! Trochu svíci oddalte a řekněte:

Mizíš!

Pohybujte svíčkou ještě dál, jak vám stačí ruka, a řekněte :

Jsi vyhoštěn!

Namočte hořící konec svíčky do vody. Dívejte s, jak její plamen, zaprská a zhasne. Uvědomte si, že tato voda zháší veškerou energii, která vás měla poškodit.

Zlomte svíčku rukama ( nebo rozbijte kamenem) a vložte do papírového sáčku. Přidejte do vody trochu soli, abyste ji vyčistili.

Opakujte celé kouzlo třikrát, pokaždé s novou svíčkou: řekněte kouzelná slova, posouvejte svíčku směrem od sebe, ponořte hořící konec do vody, zlomte svíčku a odložte do sáčku, přidejte do vody sůl.

Když skončíte, řekněte tato nebo podobná slova:

Zlo letící oblouhou,

ledové, dující větry,

temná kouzla,

vystupující z hlubin,

vaše moc je zlomena,

vaše síla povadla.

Síly zla,

tímto kouzlem jste odsouzeny

k zániku!

Umyjte si ruce. Odneste černé svíčky (v sáčku) z našeho domu. Slanou vodu vylejte a misku dobře umyjte.

Hotovo.

(Toto kouzlo je navrženo tak, aby transformovalo negativní energii na pozitivní, nikoliv aby někomu ublížilo.)

K mediu vody se ještě určitě vrátím v dalších článcích, kde určitě najdete i další vodní rituály. Rituály jsou inspirovány Scottem Cunninghamem.

S láskou

Lenka Tichá Hromnička

Napsat komentář