Přírodní magie a práce se živly, díl I

Přírodní magie a práce se živly, díl I

Přírodní magie je stejně přirozená jako země, voda, oheň a vzduch. Je stejně přirozená jako rostliny, stromy, řeky, kameny a vše co v přírodě běžně potkáte. V magických přírodních rituálech už naši předci nacházeli odpovědi na příval zkoušek, které jim život předkládal.
Lidová magie je magie prostých lidí. Tudíž není složitá, už jen proto, že tito lidé neměli na noblesní, ceremoniální magii čas. Rituály, které prováděli, odrážely jejich farmářský život, který jim musel zajistit živobytí.
Praktiky přírodní magie jsou součástí našeho způsobu života. V dnešní době to může zahrnovat mnohé. Vysazování stromů, šetření vodou, vypínání klimatizace, třídění odpadu atd…
Když provádíme přírodní magii, ladíme se na matku Zemi. Není to nějaká vznešená duchovní cesta, ale způsob, jak navázat kontakt se zemí, přírodou, jednoduše pomocí našeho těla, mysli (vizualizace) a srdce (cítění).
V této lidové magii nepoužívám žádné kletby, ovlivňování druhých, ubližování, sexuální přízeň nebo lásku nějaké osoby, ani nepoužívám magii k uspokojení svého ega ani pro nikoho jiného bez jeho souhlasu.
V této magii se pracuje se čtyřmi základními živly a pátým – akášou. Postupně, v dalším článku popíšu jak na to.
V této magické praxi nám úplně tedy postačí naše tělo, vědomí a dobrý úmysl.

Napsat komentář