Přírodní rituály a nástroje v magii

Přírodní rituály a nástroje v magii

Praktiky přírodní magie byly součástí způsobu života již od dávných dob. Magie je stejně přirozenou záležitostí jako země, voda, vzduch i oheň. Mám ráda jednoduchost jejích rituálů, kde obvykle nacházím odpověď na své životní zkoušky, které mi předkládá sám život. O čem je tedy přírodní magie? Je to magie, která využívá přírodních sil ve spojení se silami lidské mysli a těla.

Tato magie je stále živá. Žije v zátočinách řek lemovaných stromy, v sluncem rozehřátém písku, uprostřed luk i lesů. Najdeme ji dokonce i ve stínech panelových domů nebo v našich zahradách. Smyslem práce s touto magií je proměnit sebe i svůj život.

Když provádíme přírodní magii, ladíme se na matku zemi. Magie je spíše než nějaká vznešená duchovní cesta způsob, jak navázat kontakt se zemí a využít její sílu k vytvoření spokojené budoucnosti pro sebe, celek i naši planetu. Není to ani žádná ezoterická nauka. Aspoň ne ta přírodní magie.

Často se stává, že je magie chápána mylně. Obvykle lidé mají za to, že magie nutně musí zahrnovat kreslení tajuplných znaků, pronášení latinských slov, kouzlení, dělání zázraků a další jiné podivnosti. Tyto praktiky jsou obvykle tou nejméně důležitou součástí magie. Pokud nám nepomohou spojit se s nějakou energií, nemají význam. Magie uvádí věci do pohybu, i když se sama o sobě dá provádět bez fyzických nástrojů, pomůcek a dokonce aniž byste museli použít různá zaříkávadla. Největší magie je ta, která používá pouze sílu mysli a těla. To je pravá přírodní magie.

Jak se naučit magicky pracovat?

Pomocí těla a stažením svalů pozvedáme svoji osobní sílu. Pracujeme též skrze vizualizaci a poté tuto energii uvolníme, vyšleme ven, aby nám pomohla svůj cíl uskutečnit. Není to nijak těžké a při troše nácviku, to může zvládnout téměř každý. V této magii naší energii tedy vědomě uvolňujeme, aby se mohla rozlétnout do světa a podpořit změny, které potřebujeme.

Projektivní ruka a síla energie

Naše osobní síla vystupuje z těla obvykle projektivní ( vysílací rukou.) Obvykle to bývá naše šikovnější ruka, ta, kterou píšeme. Receptivní je pak ta ruka, která přijímá. U většiny lidí je to levá ruka. Tou můžeme absorbovat zemskou sílu a všechny energie, které napochazejí z našeho těla.

Místo pro provádění rituálů se může nacházet v podstatě kdekoliv. Může to být odlehlý lesní palouk, prostor u vašeho oblíbeného stromu, břeh řeky… Před každým rituálem je nutné místo očistit. Venkovní rituály mají výhodu tu, že využívají menší množství nástrojů s různých pomůcek. Nemocnějšími nástroji jste vy sami, lesy, potoky, řeky, pouště, hory, skály a další přírodní zdroje. Podrobnější popis rituálů ráda prozradím v dalším článku.

Magické nástroje, včetně sebe sama vždy používejte s láskou, úctou a moudrostí.

S láskou

Lenka Tichá Hromnička

Napsat komentář