Retrográdní a stínový Merkur 30.1. – 21.2.2021

Retrográdní a stínový Merkur 30.1. – 21.2.2021

Merkur dnes vstupuje do své retrográdní fáze. Co to pro nás znamená? Co se nedoporučuje, co je naopak pro nás v tomto období vhodné?

Tato planeta odpovídá za naše každodenní činnosti a záležitosti. Výrazně pak ovlivňuje komunikaci a vše co se týká cest, obchodu.

V tomto čase není tedy vhodné uzavírat jakékoliv smlouvy. Často vznikají pozdější nedorozumění. Pokud tedy nemusíte, nechte věci tak, jak jsou. Naopak je vhodné projít si různé životní situace, ale dělat reálné změny až se Merkur vrátí do původní pozice.
Merkur ve své retrográdní fázi může způsobit i chaos ve všech komunikačních technologiích atp. Pozor tedy i na různé ztráty emailů, esemesek, nečekané vypadnutí signálu, telefonních spojení atd…
Je dobře dát si pozor i na dohodnuté schůzky. Zde platí ono pověstné pořekadlo :“ Dvakrát měř…“

Merkur bude ve zpětném chodu ve znamení Vodnáře od 30. ledna do 21. února 2021. Podobně tomu bude i po 21. únoru, kdy Merkur nabere přímý směr. Ještě další dva týdny bude v tzv. stínové, uvolňovací fázi. Proto by se zmíněné problémy v komunikaci a v dopravě mohly objevovat až do 7. března.

Planeta Merkur projde zvěrokruhem přibližně za rok. Znamení Vodnáře, kde právě Merkur spočine, nese nadšený zájem o všechny nové a pravdivé věci s sebou nese to, že pro vaši mysl je velmi nepohodlné žít ve lži. I ten nejjemnější stín pokrytectví u vás nebo u jiných je něco, co se snaží rázně odstranit. A buď vědomě, nebo podvědomě jste také přitahováni k činnostem a lidem, kteří vás nutí tak činit.

Možná nás více, než kdy jindy zaujme nauka a pozorování nejrůznějších vnitřních duševních procesů, můžeme trénovat a zkoušet různé metody na posílení paměti, práce s myslí ( meditace nebo relaxační techniky).

Je ideální doba i na provádění nejrůznějších rituálů. Nejlepším dnem pro takovou činnost je středa. Místa na vykonání rituálu jsou nejlepší různé přírodní křižovatky cest, kamenné rozcestníky…
Pokud chcete použít ideální vykuřovadlo nebo bylinky pak to bude nepochybně: dobromysl, máta, levandule, podběl, olivy, čekanka…

V tomto “ zpětném“ Merkurově období často využívala nadaná média ke komunikaci se „záhrobím“. O této planetě se tvrdí, že je hlavním dirigentem mezi nebem a zemí. Jak tomu je skutečně, nechávám na posouzení každého z vás.

Merkur nebo-li Hermes je nejmladší ze všech bohů. Je to posel. Ve všem, co bylo svěřeno vynalézavému chlapci, se projevuje jako vrchní a spodní karta v karetní sadě ( spodek). Příslušejí mu prostředky o protiprostředky: lék i protilék, jed i lék, banky i zlodějové, obchody a spory; objasnění stejně jako ututlání. Dvojznačnost je jeho principem, dokonce i v jeho oboupohlavnosti.

Toto období by tedy, zdá se, mohlo být i velmi poučným. Lekce, které budeme zažívat, budou mít pro nás velký význam.

Užijte si tyto chvíle jak jen je to možné.

S láskou

Lenka Tichá Hromnička

Merkur a jeho planetární děti. Italská knižní malba z 15.století ukazuje věčně mladistvého Merkura s oběma znameními, jímž vládne, tedy Blíženci a Panny. V levé ruce drží neobvyklý tvar caducea, v pravé ruce má vak obchodníků.

Napsat komentář