Vlčí úplněk

Vlčí úplněk

První měsíční úplněk v roce 2021 a jeho vliv na nás Tento čtvrtek 28.1.2021

ve 20:16 hodin ve znamení Lva, bude první úplňkový den v tomto roce. Mnozí ho nazývají úplňkem vlčím, mrazivým a chladným. Aby také ne. Ledová krajina, zahalená do bílého kabátku, stále tiše odpočívá a ze zamrzlých vodních ploch, jakoby vymizel veškerý život. To nezní moc povzbudivě, že? Astrologické konstelace bohužel nyní podtrhávají tuto zimní melancholickou atmosféru. Tento čas bude totiž pro nás z hlediska planetárních dispozic mimořádně náročný. Vliv na naši psychiku, tělo i duši měsíc stále má, i přesto, že se v dnešní době už na jednotlivé fáze neklade tak velký důraz. I přesto je dobré si něco málo z toho převzít.

Slunce se tedy nachází v blízkosti Saturnu a Jupitera v těžkých aspektech na Mars, Uran a Černou Lunu. Co to pro nás tedy znamená? Možná se najdou situace, kdy můžeme pociťovat silnou agresi, hněv, nebo přílišnou kritiku. Někteří tyto popsané pocity a emoce mohou cítit jak sami na sobě, tak v interakci s druhými. Dejme proto pozor na zbytečné slovní potyčky, hádky a nedorozumění. Držme se proto starého dobrého rčení: “ Mlčeti zlato“.

V tomto období tedy zbytečně neriskujme, naše neuvážené jednání by mohlo vést k nenapravitelným škodám. Ubezpečte se, že víte přesně co chcete a co děláte, než se rozhodnete učinit další krok. Nedostatek úplných informací může způsobit konflikty, ztěžuje, pokud ovšem zcela neznemožňuje dospět ke správným závěrům. Mějme to na paměti. Buďme též opatrní v zaměstnání, vztazích, a chraňme si zdraví a zkrátka to, na čem nám záleží nejvíc. Neignorujme ani to, co cítíme. Naučme se pojmenovat pocity a emoce. Dát jim adekvátní průchod, nebo si alespoň uvědomujme, co právě prožíváme.

Víte, že při úplňku bývají sny barvitější? Vzhledem k síle úplňku je dobré se snažit si sny zapamatovat. Mohou v nich přicházet různé informace z podvědomí, pro nás dost významné. Také například právě díky správnému rozpoložení Měsíce v úplňku, vznikla spousta geniálních hudebních, výtvarných či literárních děl!

Určitě je proto dobrý nápad, zapisovat si své sny, myšlenky, nápady nebo vize někam, kde budou v bezpečí. Později budete možná ohromeni vlastní kreativitou! A jako každý poctivý měsíc v úplňku ve znamení Lva, nám poskytne pracovat s tématem ega, sebevědomí, realizace a úspěchu.

Astrologie přiřazuje znamení Lva srdci, krevnímu oběhu a solaru plexu, též ovlivňuje cévní soustavu. Vyhněte se proto v těchto dnech všemu, co by mohlo zatěžovat váš krevní oběh a srdce – namáhavé práci nebo náročné fyzické aktivitě. Nedoporučuji proto žádné chirurgické zákroky v těchto oblastech. Ať už patříte mezi jedince, kteří úplněk prožívají, nebo ne, je dobré si v tomto období odepřít nadbytek soli. Naopak vyhledávejte ovoce, zeleninu, těstoviny, a dopřejte si bylinné čaje. Na tlak je nejlepším lékem heřmánek, třezalka tečkovaná a měsíček lékařský. V jídle vám udělají dobře bylinky hořké chuti jako koriandr, petržel, bazalka a kardamom. Na problémy s játry a žlučníkem je výborná šťáva z řepy nebo výluh z artyčoku. Na rozvířené emoce, stres, deprese, skvěle pomůže například meduňka, máta peprná, bazalka posvátná – tulsi. Na podporu dobré nálady a proti úzkosti pak damiana, gotu cola ( pupečník asijský). Dny, kdy je Luna ve znamení Lva, jsou vhodné pro péči o Vaše vlasy. Při Luně ve Lvu si lidé žádají více romantiky, náklonnosti, uznání a obdivu. Potřeba být středem pozornosti může být tak silná, že může vyústit v teatrální chování. Proto si dávejte pozor na přehnané projevy. Tato fáze je vhodná pro romantické chvíle, vyznání lásky, příjemně strávené chvíle ve dvou.

Podstatou luny je odraz; v jejím chladném světle vidíme své stíny. Uvědomění, že řešení může být pro jednou spíše intuitivní než logické, nás vyvede z pochybování a zmatku v sobě samých. A to je pro měsíc ve Lvu víc než důležité, znát svou hodnotu. Měsíc má svůj magnetismus, kterým přitahuje a ovládá. Promlouvá ke zvířecím aspektům naší povahy a využívá podvědomí k ovlivnění rozhodnutí bez vědomého promyšlení. Jediný způsob, jak se vyhnout jeho nebezpečným aspektům je, že záměrně převezmeme vědomou kontrolu a to více si pak můžeme užít vše, co nám tento planetární aspekt nabízí.

Zanedlouho už rozzáří oblohu Vlčí úplněk. Své pojmenování dostal v Americe, když vlci za mrazivých lednových nocí vyli na Měsíc. S tímto úplňkem se v nás probudí zapomenuté pudy. Spojitost s vlkem na sobě možná budete pozorovat i vy. Lépe nás to propojí s přírodními cykly a zákonitostmi tak, jak tomu bylo u našich předků v dávných dobách. Stejně jako vlci toužebně vyjí na Měsíc, my si můžeme své tužby a přání taky plnit. I přes všechny možné komplikace tohoto času. Meditujme, cvičme, dávejme dobré dojmy do mysli. A nezapomínejme relaxovat, obzvlášť v této nelehké době pro nás pro všechny.

S láskou a pokorou

Lenka Tichá Hromnička

Tento článek jsem psala pro internetový magazín ŽivotvČesku.cz

Fáze Měsíce významně souvisí s délkou spánku, popsala studie

Napsat komentář