Zimní rituál – “ Dejme to k ledu“

Zimní rituál – “ Dejme to k ledu“

Magie je nástroj osobní přeměny. Tento jednoduchý rituál používá ledu jako nástroje k naší osobní změně k lepšímu.

Na začátku rituálu si napíšeme na kousek papíru tři slova, která vystihují naše tři zlozvyky. Klidně to může být cynismus, žárlivost, přecitlivělost, provinilost a podobně. Když tato slova píšeme, vložme do nich negativní vlastnosti, které představují. Zcela je zahlťme naší osobní silou. Pak naplníme misku vodou. Prsty vysílací ruky vložíme do misky a řekneme:

Jsi prostředkem přeměny. Pak vložíme papír do misky s vodou a dáme ji ven nebo do mrazáku. Jakmile voda zmrzne, vyndáme ji z mrazáku nebo ji přeneseme z venku do bytu. Na kamnech ohřejeme trochu vody. Z misky vyndáme led (pokud je to nutné, můžeme na misku nalit trochu horké vody) a vložíme ho do vroucí vody. Řekneme:

Moc, kterou jsi dříve požíval. Moc, kterou jsi měl nade mnou. Moc tvou vší silou teď zkouším, mou vůlí jest, abys byl zničen! Kus ledu mezitím bude tát. Jak taje, uvolní papírek, který jsme do něj předtím vložili. Představíme si sebe sama zcela očištěné a volné od všeho, čeho se chceme zbavit. Rituál je u konce.

Teď ještě trocha zajímavosti z historie, ačkoliv já toto rozhodně zkoušet nebudu, ani nikoho nehodlám nabádat. Krom toho není dle mého názoru podstatné vědět, kdo bude vaším vyvoleným ani datum vlastní smrti. To já jen tak, na okraj :

U nás (Moravskoslezské Beskydy) děvčata při měsíčku vysekávaly v ledě „přerublu“ (otvor), dívaly se do něj a pak se snažily uhodnout podle stínu, jakého muže ta která dostane. Tento úkon lidové magie zachytil nakonec i K. J. Erben ve své baladě Štědrý den. Podle ní o půlnoci z 24. na 25. Prosince spatřily dvě dívky v díře v ledu na jezeře svůj osud – jedna svého ženicha, druhá svůj pohřeb.

Krásné dny

Tichá Hromnička 🤫🕯️

Napsat komentář